Péče o trávník

Po odklizení listí přicházejí na řadu další činnosti jako vertikutace, vápnění a hnojení. Začít s jarní údržbou travního koberce je ideální, pokud už teplota venku vystoupila alespoň na deset stupňů. Před započetím práce zbavte trávníkovou plochu krtinců a kamení.

Vápnění trávníku

Vápněním se zvyšuje zásaditá reakce půdy a omezuje tvorba nežádoucích mechů. Mechorostům se totiž daří ve stinných polohách s kyselou reakcí půdy. Nemá smysl vápnit každý trávník, ale jen ten, kde roste mech. Pokud byste to s vápněním přehnali, půda by naopak měla zásadité pH a místo mechu by v trávníku rostly pampelišky. Čím vápnit? Hašeným vápnem, kromě českého vápence lze použít i dolomitický.

Hnojení trávníku

Ještě zbývá trávník přihnojit. Použijte plné granulované hnojivo typu NPK nebo trávníkové s dlouhodobým účinkem. Při použití NPK hnojiv dávejte pozor na to, aby plocha nebyla suchá, jinak můžete trávník velmi snadno popálit. Nejlepší je, když jej po provzdušnění necháte týden v klidu a přihnojíte po prvním dešti, kdy je půda nasáklá vodou.

Speciální trávníková hnojiva jsou vhodnější, na rozdíl od předešlého typu nedojde k nárazovému růstu, ale díky dlouhodobému účinku látek trávník poroste plynule.

_vyr_1992AGRO-Travnikove-hnojivo-plast--kb--10-kg.jpg 2030339._._.o.jpeg

 

 

 

 

<--ZPĚT